ביקור אצל רופא שיניים לא פעם גורם לנו לחששות ופחדים, כן גם בקרב המבוגרים ולא רק הילדים. אך הוא חלק מחיי היומיום שלנו ואנחנו רוצים לעבור את הביקור בשלום. מה עושים כאשר הפחד עדיין מקנן בתוכנו ואינו מרפה? איך אפשר והאם בכלל קיים פתרון שיכול לסייע לנו להתגבר על החשש הגדול הזה?

דמיון מודרך בטיפול שיניים

ישנה שיטת טיפול הנקראת NLP מדובר על שיטה שעובדת על המחשבה. ומה הכוונה? שיטה זו מלמדת אותנו דרך אחרת של הסתכלות על המצב הקיים ומתרגמת אותו למצב אחר, חיובי וטוב יותר עבורנו.

איך זה עובד?

כאשר אנו חוששים ממשהו קיים כמו טיפול שיניים, באופן טבעי החשש הוא זה שמוביל אותנו ובאיזה שהוא מקום מנתק אותנו ואנו נשארים עם החשש הזה מבלי “לתקשר” איתו, דמיון מודרך בטיפול שיניים מאפשר לנו לשנות בעצם את דרך המחשבה השלילית ולנטרל רעשי רקע ולחשוב באופן חיובי על המצב הנתון, למשל: כעת, טיפול השיניים יעזור לי לשמור על שיניים בריאות יותר, ואני אהיה מאושר יותר.

המהות של שיטתNLP  היא בעצם שינוי דפוסי פעולה, השיטה עובדת כאשר אנו רגועים ונינוחים ולכן חשוב מאוד להיכנס למצב של רוגע ושלווה ולתת לגוף שלנו להירגע.

זה תהליך וזה לוקח זמן אבל בסופו של דבר זה עובד, זהו תהליך של ניקוי מחשבות מיותרות המפריעות וגורמות לנו לתחושות לא נעימות המפעילות לחץ שלא נותן מנוח.

ולכן לפני כל טיפול שיניים או בכלל כל מצב מלחיץ ולא ידוע, מומלץ לעשות טיפול של דמיון מודרך להורדת הלחץ, ובכך להגיע נינוחים ורגועים יותר לטיפול שיניים, או מבחן או כל דבר שאנו חוששים מפניו.

הדרך הטבעית והטובה להשתחרר מלחצים

החיים שלנו עמוסים מכל הבחינות אם זה בעבודה, במשפחה או בכלל בסביבה הקרובה והרחוקה אנו כל הזמן בפעילות ובתנועה, וכאשר מגיע רגע אחד שבו אנו עומדים לפני החלטה מסוימת או טיפול כלשהו כדוגמת ביקור אצל רופא השיניים ואנו חוששים ופוחדים, הדרך הטובה ביותר להשתחרר מהפחדים הללו היא לבצע דמיון מודרך.

השיטה הזו ידועה ונחשבת כיום כאחת השיטות המצליחות שמסייעת בהפחתת לחצים ועוזרת לאנשים להיות ממוקדים במטרה ויותר מכך להגיע להצלחות גדולות.

כן גם בעלי עסקים משתמשים בשיטה זו על מנת למקד את עצמם ולהפיק תוצאות טובות עבורם ועבור הלקוחות שלהם, אז אם להם זה מצליח אז למה לא לעשות דמיון מודרך לפני טיפול שיניים מנסים ומקסימום מצליחים זו דרך החשיבה של דמיון מודרך, תמיד לשאוף להצלחות ולהיות ממוקדי מטרה שתהיה טובה עבורנו וכשאנחנו טובים עבורנו גם הסביבה מרגישה זאת וכולם נהנים מהתוצאות הסופיות.