עצרו לרגע והסתכלו לאחור. בדמיונכם, במחשבה, לא בעולם האמיתי.
חשבו על עולם העסקים כפי שהוא היום וכפי שהיה לפני חמש, עשר, חמש עשרה שנים. הבדל עצום.
חשבו על עולם זה כפי שהיה כשהוריכם עשו את צעדיהם הראשונים בעולם העבודה. מדהים לא?
כדי להצליח כיום בעולם העסקים התכונה הנחוצה ביותר לאדם היא יכולת הסתגלות לשינויים.
בין אם אתה שכיר, שצריך לטפס בסולם ולהסתגל לשורת בוסים והגדרות ארגוניות המשתנות בתכיפות, ובין אם אתה עצמאי, הפוגש בכל יום אנשים שונים, דרישות שונות ושוק משתנה. גמישות מחשבתית, יכולת הסתגלות ויכולת התנהלות בסגנונות תקשורת שונים הם כישורים הכרחיים.

NLP לעסקים – מה קורה בעולם?

כבר לפני שני עשורים היו מי שהבינו שהשינויים התכופים, שעוברים עלינו בעולם העבודה והעסקים, אינם טרנד חולף אלא מגמה שאף תלך ותגבר. מתוך תובנה זו נעשה חיפוש אחר מיומנויות וכלים שיכולים להעניק יתרון משמעותי למי שירכוש אותם.
שיטת ה-(NLP (Neuro Linguistic Programming, אשר הייתה ידועה כשיטה טיפולית אימונית המספקת תוצאות תוך זמן קצר, התגלתה כבעלת יישומים המתאימים במיוחד גם לעולם העסקי.

מודלינג, תהליך מעולם ה-NLP, המאפשר בניית מודל הניתן לשכפול, הוא אחד הכלים הפרקטיים ביותר עבור כל עסק באשר הוא. המודלינג מאפשר לעסקים “לשכפל” את מודל הניהול של המנהל האיכותי ביותר שלהם, את שיטת המכירות של איש המכירות המוצלח ביותר וכן הלאה, ולמעשה לבנות לעצמם מודל מנצח בהתבסס על הידע הטוב ביותר, שכבר קיים בארגון (או מחוצה לו).
בנוסף, מיומנויות התקשורת האפקטיבית של עולם ה-NLP ניתנות לרכישה במהירות והשוק מספק סביבה אינטנסיבית ודינאמית לתרגול וליישום, כך שגם התוצאות מתחילות להיראות במהירות.

כאשר תאגידי ענק, כגון אמריקן אקספרס, דיינרס קלאב, ב.מ.וו ופיאט, החלו להשתמש בכלי ה-NLP בהצלחה, התחום תפס תאוצה. כיום, במקומות עבודה רבים מלמדים מודלים לעבודה ומיומנויותNLP  בסיסיות כחלק מהליך ההכשרה שמקבל כל עובד עם כניסתו לתפקיד.

NLP בעסקים בישראל

כצפוי, תוך זמן קצר החל ה-NLP לחלחל גם לעולם העסקים הישראלי. תחילה בחברות בינלאומיות, אשר יישמו את המודלים העסקיים שלהם גם כאן, ובהמשך על ידי חברות ישראליות, שהבינו שעליהן לישר קו כדי לא להישאר מאחור.
בשנים האחרונות עברו אלפי עסקים בישראל הכשרות מעולם ה-NLP, כגון – סדנת פיתוח מנהלים, הדרכת מכירות,סדנת שירות וסדנאות נוספות.

ההכשרות מתמקדות בעיקר במיומנויות של תקשורת בין אישית, המאפשרות רכישת כישורי מנהיגות, הנעה והשפעה.
סדנאות הNLP- לעסקים מתאימות לכל עסק, בכל תחום, וכל עובד בארגון אשר יעבור הכשרה מסוג זה ישפר את תפקודו והתנהלותו וייהנה ממוטיבציה גבוהה. הניסיון מלמד כי ארגונים אשר יישמו את המיומנויות הללו נהנו משיפור משמעותי בתקשורת עם לקוחות, כמו גם בתקשורת הפנים ארגונית, דבר שהוביל להתנהלות יעילה יותר, וכמובן נעימה יותר, ולשיפור מוכח בתוצאות העסקיות.

רוצה לדעת מה נוכל לעשות עבור העסק שלך? כיצד נוכל לתרום לשיפור התוצאות? מלא/י את הפרטים כאן למטה ונשמח לספר לך.

אולי יעניין אותך קריאה נוספת על: